Warsztaty kreatywności na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Dnia 7 marca br. odbyły się warsztaty kreatywności na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Wzięły w nich udział 34 osoby, które zapisały się na wyjazd. Początkowo zostaliśmy oprowadzeni po Uniwersytecie; przewodnicy pokazali nam pomieszczenia, takie jak pracownie rzeźbiarską, w której podziwialiśmy najróżniejsze formy przestrzenne oraz słuchaliśmy o procesie tworzenia rzeźb. Oglądaliśmy także pracownie malarskie oraz pomieszczenia do pracy z drewnem. Podczas zwiedzania obiektu mogliśmy podziwiać niesamowite rzeźby oraz piękne dzieła sztuki w formie obrazów i wyrafinowanych grafik. Po odbytym obchodzie czekała nas pierwsza część warsztatów, w której dowiedzieliśmy się o procesie tworzenia filmów animowanych i z pozoru prostych krótkich animacji na przykładzie produkcji takich jak „Park Jurajski” czy „King Kong”. Po zakończonym wykładzie nastąpiła krótka przerwa, podczas której mogliśmy zjeść obiad oraz odpocząć. Po przerwie i podziale na grupy udaliśmy się na część artystyczną warsztatów, podczas której tworzyliśmy w gipsie odlewy naszych twarzy oraz rąk. Wszyscy zostawiliśmy nasze dzieła do wyschnięcia i, po zamianie z drugą grupą, udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie ćwiczyliśmy nasze talenty teatralne, integrując się w aktywnej zabawie. Po tej części nasze warsztaty dobiegły końca; odebraliśmy nasze odlewy i udaliśmy się do autokaru z ogromnymi uśmiechami na twarzy.

FINAŁ XI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

8 marca 2018 w Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej odbyło się zakończenie XI Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Trzecich Gimnazjów o zasięgu regionalnym, zorganizowanego przez Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego pana mgr Mirosława Sapetę, we współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty w Bielsku-Białej, pod patronatem Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku – Białej.

Jak co roku, konkurs składał się z trzech etapów. Tym razem wzięło w nim udział ok. 120 uczniów z 14 szkół z terenu dawnego województwa bielskiego. Do drugiego etapu, który odbył się na terenie IV LO, zakwalifikowało się 30 uczniów, a do finału  20  z 9 gimnazjów. Wszyscy finaliści wykazali się tak bardzo wysokim poziomem znajomości języka angielskiego zarówno w piśmie jak i w mowie, że wskazanie zwycięzców stanowiło poważne wyzwanie dla członków jury.

Ostatecznie zdecydowano, że laureatami Konkursu są:

I miejsce:                  Patrycjusz Ścieszka z S. P. 33 –  Gimnazjum  nr 1  w Bielsku Białej.
II miejsce:                 Mateusz Laskowski z S. P. 33 –  Gimnazjum  nr 1  w Bielsku Białej.
III miejsce ex aequo: Patrycja Willmann z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 2 w Bielsku      Białej.
                                  Natalia Borowiecka z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 2 w Bielsku Białej,
Szymon Biedronka z S. P. im. Jana Pawła II – Gimnazjum w  Pisarzowicach

Honorowym członkiem jury III-ego etapu konkursu był dr Tomasz Markiewka z Instytutu Neofilologii ATH.

Nagrody dla finalistów ufundowali m. innymi Dyrektor i Rada Rodziców IV LO im. KEN oraz Rektor ATH prof. Jarosław Janicki. Wręczenie nagród połączone  z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów IV LO im. KEN odbyło się w tym samym dniu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników, a nauczycielom gimnazjów dziękujemy za współpracę.