The Brief History of Batman

“Who is Batman?” Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie klasy 3e i 3d. Ich poniedziałkową lekcję języka angielskiego, 23 listopada, poprowadził mgr Sławomir Konkol, wykładowca Katedry Anglistyki.

DSC_0624

Batman obok Supermana należy do najbardziej znanych postaci komiksowych. Obaj są superbohaterami, których zadaniem jest walka ze złem i pomaganie ludziom, jednak „człowiek-nietoperz” nie posiada żadnych nadludzkich mocy – swoje zdolności zawdzięcza treningowi fizycznemu, unikalnym gadżetom i pojazdom.

DSC_0622

Uczniowie obu klas, wspólnie z prowadzącym zajęcia, poddali superbohatera szczegółowej lustracji i przeanalizowali jego poczynania począwszy od pierwszego pojawienia się w Detective Comics w roku 1939, a skończywszy na planowanej na rok 2016 premierze filmu Batman v Superman: Dawn of Justice„. Uczniowie przyjrzeli się także otoczeniu Batmana – miastu Gotham, postaciom Alfreda i Robina oraz… jego partnerkom. Lekcja, mimo że przeprowadzona w języku angielskim, była dla klasy zrozumiała – mgr Konkol nie omieszkał umieścić w prezentacji słownika wyrazów związanych bezpośrednio z filmem.

DSC_0630

Każdy odnalazł w zajęciach coś dla siebie – osoby, dla których postać Batmana była zupełnie obca, zostały wprowadzone w temat „od podstaw„, natomiast jego zagorzali fani mogli poznać intrygujące szczegóły (jak chociażby geneza i znaczenie nazwiska Jasona Todda).

Kto powiedział, że nauka nie może być ciekawa?

tekst Iza Ślosarczyk kl.3e
zdjęcia Angelika Mizia kl.3e