XVI Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki

        29 maja 2015 r. uczniowie klas I E, II D oraz II E, pod opieką mgr Renaty Maślanki, mgr Moniki Marek oraz mgr Jolanty Budzyńskiej, wzięli udział w XVI Beskidzkim Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanym przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

16BFNiS

        Kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły zmagało się z trudnościami ortograficznymi, startując w II Dyktandzie Festiwalowym zorganizowanym przez polonistów z ATH, któremu patronował znany językoznawca prof. Jerzy Bralczyk. W tegorocznym konkursie wzięło udział 130 osób, więc na szczególne uznanie zasługuje zdobycie przez ucznia klasy II D – Mikołaja Wiewiórę III miejsca.BFNiSdyplom

        Następnie uczniowie mieli przyjemność wysłuchać wystąpienia gościa honorowego Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki – znanego polskiego językoznawcy prof. dra hab. Jerzego Bralczyka, który został nagrodzony owacją zgromadzonej w auli publiczności.

ATHorg

        W tym dniu uczniowie mieli także okazję wysłuchać wykładu akademickiego prof. dr hab. Anny Węgrzyniak „Witkacy – dziecko artystów i czasu między wojnami”.

Annawegrzyniak

        W ramach inauguracji XVI Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w obecności władz rektorskich ATH i zaproszonych gości zostały też wręczone nagrody w festiwalowych konkursach literackich. W gronie laureatów, którzy odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk prof. ATH dr hab. Marka Bernackiego – dziekana Wydziału Humanistyczno-Społecznego oraz prof. dr hab. Tomasza Pokrzywniaka, przewodniczącego Konferencji Polonistyk Uniwersyteckich, znalazła się uczennica naszego liceum – Joanna Chrobak z klasy III E, która zajęła III miejsce w konkursie literackim O laur Mistrza. Interpretacja wiersza Czesława Miłosza („Piosenka o porcelanie”). Uczennicy towarzyszyła opiekunka – mgr Renata Maślanka.

BFNiSuczniowie

Rekrutacja na filologię polską w ATH

  Pragnę poinformować, że w dn. 8 czerwca ruszyła tura podstawowa e-rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego (licencjackie) oraz drugiego stopnia (magisterskie) na kierunku filologia polska na Wydziale Humanistyczno-Społecznym ATH. Rekrutacja potrwa do 13 lipca br. (szczegóły na stronie: www.ath.bielsko.pl)
  Osoby zainteresowane podjęciem licencjackich studiów polonistycznych w ATH mogą wybrać specjalność nauczycielską lub specjalność projektowanie komunikacji (communication design) – podział na grupy specjalnościowe następuje po pierwszym roku studiów.
  Wszystkich chętnych, zwłaszcza uczestników wykładów promocyjnych dla licealistów prowadzonych w Książnicy Beskidzkiej, posiadaczy Karty Sympatyka Polonistyki w ATH oraz uczestników i laureatów konkursów literackich organizowanych przez Wydział Humanistyczno-Społeczny – zapraszam do podjęcia atrakcyjnych, nowoczesnych i bezpłatnych studiów stacjonarnych na filologii polskiej w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej (więcej informacji: www.polka.ath.bielsko.pl)
  Do zobaczenia 1 października na inauguracji roku akademickiego 2015/2016!

prof. ATH dr hab. Marek Bernacki
Dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego